- Головна сторiнка
- Структура
- Факультети
- Факультет інженерної механіки
- Кафедра галузевого машинобудування
- Професорсько-викладацький склад кафедри галузевого машинобудування
Професорсько-викладацький склад кафедри галузевого машинобудування

Галина Олексіївна Райковська
Доктор педагогічних наук, професор кафедри галузевого машинобудування ЖДТУ.
Громадська діяльність та членство.
Член спеціалізованої вченої ради К 47.104.08 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти при Національному університеті водного господарства та природокористуання, м. Рівне.
Напрям наукової діяльності.
Нарисна геометрія, інженерна і комп’ютерна графіка; удосконалення методики професійної підготовки майбутніх інженерно-технічних фахівців засобами інформаційних технологій; комп’ютерне конструювання і моделювання як засіб розвитку конструкторсько-технологічних здібностей майбутніх фахівців у ВНЗ; формування конкурентоспроможної особистості фахівця.
Під керівництвом захищено дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – Теорія і методика професійної освіти.
Науково-методична робота.
Є автором більше 100 наукових і науково-методичних праць, у тому числі автор монографії «Методика формування графічних знань в системі інформаційних технологій», 8 навчальних посібників із яких 4 з грифом МОН України, 2 – Вченої ради ЖДТУ.

Геннадій Георгійович Добровольський
Доктор технічних наук, професор кафедри галузевого машинобудування ЖДТУ.
Закінчив Київський політехнічний інститут у 1955 році, спеціальність «Машини та обробка металів тисненням», кваліфікація – інженер-механік.
Доктор технічних наук, спеціальність 05.03.01 «Процеси механічної обробки, верстати та інструменти».
Старший науковий співробітник за спеціальністю «Процеси механічної та фізико-технічної обробки, верстати та інструменти», ІНМ ім. В.М. Бакуля НАН України, 1994 р.

Володимир Володимирович Сєров
Кандидат технічних наук, доцент.
Закінчив Московський інститут сталі і сплавів у 1973 р. Спеціальність «Теплотехніка та автоматизація металургійних печей».
1973-1976 р. ¬ електрослюсар та інженер Центральної теплотехнічної лабораторії Новоліпецького металургійного комбіната. 1976-1979 р. ¬ аспірант Московського інституту сталі і сплавів. 1980 р. ¬ інженер галузевої лабораторії виробництва сталі, поковок і заготовок Московського інституту сталі і сплавів. 1981-1983 р. ¬ старший інженер та начальник групи Центральної теплотехнічної лабораторії Новоліпецького металургійного комбіната.
У 1981 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Вплив терміну роботи на радіаційні характеристики вогнетривких матеріалів». У 1993 р. отримав диплом доцента.
В університеті працює з 1983 року на посадах старшого наукового співробітника, асистента, доцента. З 1994 по 1997 роки – завідувач кафедри технології машинобудування. З 1987 по 1998 роки – заступник декана факультету інженерної механіки, з 1998 по 2010 роки – декан факультету.
В 2004 р. нагороджений Почесною грамотою МОН України.
Має більше 24 науково-методичних публікацій, 2 авторських свідоцтва, 1 посібник, 4 методичні посібника.
Наукові інтереси: удосконалення вимірювальної техніки та металорізальних верстатів; теплотехнічні процеси; технологія виробництва заготовок.

Олександр Леонідович Мельник
Кандидат технічних наук, доцент кафедри галузевого машинобудування, заступник декана факультету комп'ютерно-інтегрованих технологій, мехатроніки і робототехніки.
В 2010 році закінчив Житомирський державний технологічний університет, отримав диплом спеціаліста з відзнакою за спеціальністю «Обладнання хімічних виробництв та підприємств будівельних матеріалів». В 2013 році закінчив аспірантуру ЖДТУ.
В 2011 році за участю Мельника О.Л. в лабораторіях кафедри МВіС було отримано вуглецевий наноматеріал та відпрацьовано технологію виготовлення перспективних нанорозмірних наповнювачів.
Налагоджена співпраця з Інститутом проблем матеріалознавства ім. Францевича НАН України в питаннях дослідження нанорозмірних наповнювачів (зокрема седиментаційний аналіз).
За період роботи на кафедрі МВіС налагоджено плідну співпрацю з університетом міста Люнд (Lund University, Sweden) в напрямку використання нанопластинок графіту (Graphite nanosheet) для зменшення тертя між інструментом і матеріалом при штамповці. Результати спільних досліджень представлені в тезисній публікації (Nano graphite flakes as lubricant additive) на конференції «The sixth Swedish Production Symposium».
В 2015 році захистив кандидатську дисертацію в Луцькому НТУ за спеціальністю 05.02.01 «Матеріалознавство». Тема дисертаційної роботи «Електропровідні композиційні матеріали з вуглецевими наповнювачами різної дисперсності». З 2014 року працює на посаді заступника декана ФІМ.
Наукові інтереси: вуглецеві наноматеріали; вплив міжчастинкових взаємодій гетерогенних систем на перколяційні властивості композиційних матеріалів; матеріали з тензорезистивним ефектом, комп’ютерне імітаційне моделювання механічних систем.

Лариса Євгеніївна Глембоцька
Кандидат технічних наук, доцент кафедри галузевого машинобудування.Закінчила Житомирський інженерно-технологічний інститут та отримала диплом спеціаліста за спеціальністю «Автоматизація технологічних процесів та виробництв».
1999–2003 рр. – провідний інженер на кафедрі іноземних мов ЖДТУ. 2003–2008 рр. – аспірантура ЖДТУ та 2006–2013 рр. асистент кафедри технології машинобудування і конструювання технічних систем. 2013–2017 рр. – асистент кафедри загальноінженерних дисциплін ЖДТУ. 2017–2018 рр. – асистент кафедри галузевого машинобудування ЖДТУ. З липня 2018 і по цей час – доцент кафедри галузевого машинобудування ЖДТУ.
У 2018 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 05.03.01 – Процеси механічної обробки, верстати та інструменти на тему: «Підвищення продуктивності оброблення плоских поверхонь деталей з важкооброблюваних матеріалів шляхом застосування торцевих фрез із ступінчастим розташуванням ножів».
Опубліковано більше 20 наукових робіт, в тому числі 12 статей, в тому числі – 1 стаття в наукометричній базі Scopus, 3 патенти на винахід.
Є співавтором двох навчальних посібників з грифом Вченої ради ЖДТУ.
Читає дисципліни: «Нарисна геометрія, інженерна та комп’ютерна графіка», «Нарисна геометрія та інженерна графіка», «Інженерна графіка», «Обладнання та транспорт механоскладальних цехів».

Валентин Владиславович Отаманський
Асистент кафедри галузевого машинобудування.
Закінчив Житомирський державний технологічний університет в 2014 році. Ступінь магістра за спеціальністю «Металорізальні верстати та системи».
Тема дисертації: «Вплив нерівномірності подач та обертів шпинделя на процеси лезової обробки деталей».
Керівник дисертації: к.т.н., доц. Степчин Я.А.
Наукові інтереси: динаміка механічних систем, математичне моделювання.

Андрій Володимирович Соловйов
Асистент кафедри галузевого машинобудування.
Закінчив Житомирський державний технологічний університет в 2015 році. Спеціальність «Металорізальні верстати та системи», кваліфікація – магістр. Спеціальність «Обладнання хімічних виробництв та підприємств будівельних матеріалів», кваліфікація – спеціаліст.
Керівник дисертації: д.п.н., проф. Райковська Галина Олексіївна.
Наукові інтереси: комп’ютерне моделювання, інноваційні технології у вищій технічній освіті.