Місто Житомир

Наше місто

У Х столітті Житомир став частиною Київської Русі , а вже в XIII-му, як і інші міста стародавньої держави, піддався руйнівній навалі татаро-монгольських завойовників. Століття потому він перейшов у володіння литовських князів. Періодично страждаючи від набігів кочівників, Житомир проте розвивався, розширював свою територію, його замок був значно укріплений і оточений ровом. До середини XV століття він вже входив до числа 15-ти найбільших міст Польсько-Литовської держави. З 1569 року в Житомирі заправляли польські магнати, а наприкінці XVIII століття він увійшов до складу Російської імперії і з часом перетворився на значимий промислово-торговий центр.

Сьогодні Житомир відомий і як батьківщина багатьох видатних діячів науки і культури, які вписали його ім'я в історію. Тут, зокрема, народився засновник практичної космонавтики, конструктор перших космічних ракет Сергій Корольов, чиє ім'я носить унікальний житомирський музей - Музей космонавтики.

Житомир може похвалитись і найцікавішими архітектурними пам'ятниками, серед яких особливе місце займає прекрасний Преображенський собор. Храм, побудований в XIX столітті, сьогодні вважається символом міста. Він вражає своєю величчю і значними розмірами - висота його веж сягає 53 метрів. На горі, де колись стояв житомирський замок, знаходиться ще один чудовий пам'ятник сакральної архітектури - костел святої Софії, зведений у XVIII столітті. Його оригінальний вигляд обумовлений гармонійним злиттям двох стилів - бароко та пізнього ренесансу.

Славиться Житомир і своїми незліченними скверами і парками: це одне з найзеленіших міст України! Особливою мальовничим є парк ім. Гагаріна. Тут, крім затишних алей і каскадів фонтанів , знаходиться ще одна пам'ятка Житомира - підвісний міст, з якого відкривається чудовий вид на місто.

Але головна перевага Житомира - його підкорююча привітність, з яким місто зустрічає своїх гостей. Адже неспроста на старовинному гербі міста були зображені гостинно відкриті ворота. Тихий, затишний Житомир і сьогодні відкритий для кожного, хто захоче познайомитися з його багатим минулим і не менш цікавим сьогоденням.