UA / EN
Кафедра психології та соціального забезпечення

Про кафедру


Про кафедру


Кафедра здійснює підготовку фахівців, які є посередниками у системі взаємодії особистості, сім’ї і суспільства, активно впливають на створення позитивних відносин у соціумі, гармонізацію взаємовідносин між людьми. Наші випускники отримують якісні знання та уміння у психології, дослідженні психічних станів людини у кризових та екстремальних ситуаціях, їх наслідків, діагностики, а також психологічній допомозі та самодопомозі у кризових й екстремальних ситуаціях.

Досвідчені викладачі кафедри також навчають аналізувати суспільні процеси, пов’язані з соціальним розвитком держави, управлінням людськими ресурсами й штучним інтелектом, розуміти нормативно-правову базу соціальної роботи та соціального забезпечення, використовуючи технології Big-Data та вивчаючи іноземні мови. Сьогодні у складі кафедри – відомі в Україні та закордоном провідні вчені з практичним досвідом і бажанням забезпечити усім необхідним для опанування обраного фаху, студентам стати конкурентоздатними на сучасному ринку праці, засвоїти необхідні теоретичні знання та практичні навички й вміння.

завідувач
Марина Оксютович
кандидат філософських наук

завідувач

Науковий ступінь: кандидат філософських наук

Вчене звання:

Освіта: магістр з соціальної роботи, практичний психолог

Наукові інтереси: актуальні проблеми самоідентифікації у кризові періоди, соціальна філософія, взаємодія філософських і психологічних аспектів свідомості особистості, комунікативна філософія

Членство в радах, дорадчих та консультативних органах:

Email: kpsz_omo@ztu.edu.ua

Кабінет: 420

Освітні програми
Наукова робота

У своїй діяльності викладачі кафедри широко застосовують інноваційні методи навчання, забезпечуючи високий рівень освіти відповідно до вимог європейського та державного стандартів вищої освіти. Серед викладачів кафедри є розробники авторських методик у практичній діяльності, члени редакційних колегій фахових видань України, учасники чисельних професійних об’єднань, спілок, організацій, а також члени спеціалізованих вчених рад.

Стратегічними завданнями науково-дослідної роботи викладачів кафедри є забезпечення навчального процесу новими теоретичними, методичними та практичними розробками щодо розвитку сучасних знань з психокорекційної, психотренінгової, психотерапевтичної та консультативної роботи психолога, в тому числі у реабілітаційних центрах, класах з інклюзивною освітою, організаціях різних форм власності тощо.

Міжнародна робота

Партнерами кафедри з міжнародної наукової співпраці є Азербайджанський технічний університет в межах проєкту «Аcademic collaboration in the baltic sea region» та Лундський університет (Lund University, Sweden). Колектив кафедри підтримує тісні міжнародні зв’язки із Міністерством закордонних справ Республіки Польщі, Карітас Варшавсько-Празької єпархії в рамках трирічного міжнародного проєкту розвитку «Підвищення доступності системи охорони здоров’я та покращення якості медичної та соціальної допомоги у сфері психічного здоров’я». 

Викладачі кафедри співробітничають з організацією «Брату Брат» у проведенні тренінгів «Стрес менеджмент», «Професійне вигорання», «Подолання прокрастинаціі» та інші для учасників АТО та їх сімей.

Досягнення студентів

Студенти спеціальності «Психологія» активно залучаються до практичної діяльності Центру PsyLab, де мають змогу відпрацьовувати отримані знання на практиці. Зокрема, з 2020 р. студенти проходять підготовку в Центрі по веденню корекційних занять із дітьми ветеранів АТО/ООС, проводять групові заняття з дітьми в співпраці із ГО «Дім ветерана», беруть участь у тренінгах для менторів-першокурсників в ролі ко-тренерів. 

За вже усталеною традицією, студенти проводять психологічні вправи для студентів-першокурсників під час тренінгів «Психологія і бізнес», «Психологія і менеджмент», «Психологія і маркетинг», які передбачають теоретичну та практичну частини в розвитку soft skills.

Кар'єра

Кафедра психології та соціального забезпечення постійно проводить зустрічі зі стейкхолдерами, психологами-практиками в різних галузях психології для студентів. Порушуються питання щодо вимог сучасних закладів та відповідності закладених програмних компетентностей здобувачів вищої освіти.

Зокрема, викладачі кафедри тісно співпрацюють з КНП «Госпіталь ветеранів війни» Житомирської обласної ради, соціальним підприємством «Психологічний кластер», Громадською організацією Житомирської обласної організації «Воскресіння», приватним салезіянським ліцеєм «Всесвіт», Житомирською міською гуманітарною гімназією №23 ім. М. Очерета та ін.

Контакти


Адреса

10005, Україна, м. Житомир,
вул.Чуднівська, 103

Соціальні мережі