UA / EN

Дослідницький центр екологічного розвитку "ECOSVIT"


Дослідницький центр екологічного розвитку "ECOSVIT"


Центр екологічного розвитку Державного університету «Житомирська політехніка» «ECOsvit» було створено відповідно до наказу Ректора від 01 вересня 2021 року №517/од як базу для досягнення та реалізації цілей сталого розвитку, з урахуванням екологічної політики Університету, з метою запровадження системи щорічного моніторингу досягнення сімнадцяти цілей сталого розвитку та запобіганню кліматичним змінам регіону.

Основними напрямами роботи, що реалізуються за участю Центру є: поширення принципів сталого розвитку; сприяння самостійній науково-дослідній діяльності Університету в сфері сталого розвитку; отримання нових знань, постановка, вирішення та практична реалізація актуальних проблем сталого розвитку регіону і тих напрямів, що розвиваються на межі споріднених наук та міждисциплінарних зв’язків; залучення професорсько-викладацького складу і здобувачів освіти до вирішення важливих науково-практичних завдань у сфері сталого розвитку, тощо.

Інформація у цифрах

Про центр

Діяльність Центру спрямована на досягнення 17 Цілей сталого розвитку, а саме:

- розробку завдань на досягнення Цілей сталого розвитку та показників їх досягнення;

- запровадження системи щорічного моніторингу їх досягнення;

- підготовку щорічного звіту зі сталого розвитку.

Керівник центру:

КІРЕЙЦЕВА Ганна Вікторівна: к.е.н., доцент, доцент кафедри екології та природоохоронних технологій 

Заступник керівника:

ОРЛОВА Катерина Євгеніївна: к.е.н., доцент, доцент кафедри менеджменту, бізнесу та маркетингових технологій;

Внутрішні нормативні документи

Дослідницький центр екологічного розвитку «ECOsvit» є структурним підрозділом Державного університету «Житомирська політехніка». Центр створюється (реорганізовується) або ліквідується наказом ректора на підставі рішення Вченої ради Університету відповідно до Статуту Університету. Центр очолює керівник та підпорядковується першому проректору Університету: 

  • Наказ про затвердження організаційної структури Державного університету «Житомирська політехніка» (https://docs.ztu.edu.ua/?mdocs-file=1250 );
  • Положення про дослідницький центр екологічного розвитку Державного університету «Житомирська політехніка» «ECOSVIT» (https://docs.ztu.edu.ua/mdocs-posts/polozhennya-pro-doslidnytskyj-tsentr-ekologichnogo-rozvytku-derzhavnogo-universytetu-zhytomyrska-politehnika-ecosvit/).
Напрями діяльності центру

Серед основних напрямів роботи центру «ECOsvit» чільне місце займає просвітницька діяльність. Центр бере участь у підвищенні екологічної освіченості та свідомості персоналу, здобувачів освіти й широких верств населення. Центр на базі кафедри екології та природоохоронних технологій та кафедри наук про Землю здійснює організацію і проведення конференцій з питань сталого розвитку, екологічної безпеки та запобігання кліматичним змінам, тощо. 

Моніторинг викидів парникових газів та забруднення повітря

Усвідомлюючи роль закладів вищої освіти у формуванні національних та регіональних політик з урахуванням цілей сталого розвитку, а саме пріоритетної 13 цілі «Боротьба зі зміною клімату», Житомирською політехнікою було розроблено та прийнято Стратегію щодо адаптації до зміни клімату Державного університету «Житомирська політехніка» (далі – Стратегія) (Наказ №517/од від 01.09.2021 року)https://docs.ztu.edu.ua/mdocs-posts/strategiya-shhodo-adaptatsiyi-do-zminy-klimatu-derzhavnogo-universytetu-zhytomyrska-politehnika/. Метою Стратегії є популяризації та впровадження інструментів дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища, раціонального використання енергетичних ресурсів та впровадження заходів з адаптації до зміни клімату. 

У 2023 році науковці Державного університету «Житомирська політехніка» в рамках програми «Чисте повітря для України» отримали станцію громадського онлайн-моніторингу EcoCity, яка дозволяє проводити постійний автоматичний контроль якості повітря, здійснювати оповіщення населення про радіаційну та хімічну небезпеку. Станція встановлена за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Програми Transition.

Робота зі стейкхолдерами

Важливою складовою роботи центру екологічного розвитку «ECOsvit» є надання консультативних послуг, сприяння у проведенні спільних наукових досліджень, проведення заходів з популяризації екологічних знань, а також результатів власних досліджень та розробок екологічного спрямування, проведення цільових заходів та підтримка волонтерських ініціатив екологічного напрямку, зокрема тих, до яких долучаються співробітники та здобувачі вищої освіти Університету.

Центр взаємодіє із зовнішніми організаціями:

- українські партнери: університети, державні установи, національна академія наук України та інші дослідницькі інституції; 

- міжнародні партнери: університети та дослідницькі інституції; міжнародні організації, державні установи;

- органи місцевого і центрального управління; 

- неурядові організації; 

- бізнес спільнота.

 

Контакти


Адреса

10005, Україна, м. Житомир,
вул.Чуднівська, 103

Соціальні мережі