UA / EN
Кафедра робототехніки, електроенергетики та автоматизації ім. проф. Б.Б. Самотокіна

Про кафедру


Про кафедру


Кафедра робототехніки, електроенергетики та автоматизації ім. проф. Б.Б. Самотокіна здійснює підготовку фахівців у галузях автоматизації та приладобудування, а також електричної інженерії.

Активна співпраця кафедри з широким колом роботодавців і випускників, закордонними та українськими закладами вищої освіти, а також постійна комунікація зі студентами сприяють постійному вдосконаленню освітніх програм та якості підготовки майбутніх фахівців.

Підготовка фахівців за освітніми програмами «Робототехніка та комп’ютеризовані системи управління», «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» та «Комп’ютеризоване управління енергетичними системами» поєднує в собі одночасно різні напрями: автоматизацію технологічних процесів, програмування, робототехніку та електроенергетику. Однією з найважливіших переваг спеціальностей, порівняно з традиційними ІТ-спеціальностями, є тісне поєднання програмної та апаратної частин, написання прикладного програмного забезпечення під реальні виробничі процеси чи об’єкти.

В.о. завідувача кафедри
Олексій Громовий
кандидат технічних наук, доцент

В.о. завідувача кафедри

Науковий ступінь: кандидат технічних наук

Вчене звання: доцент

Освіта: Житомирський інженерно-технологічний інститут, спеціальність «Металорізальні верстати та інструменти»; кваліфікація – «інженер-механік» Житомирський державний технологічний університет, спеціальність «Програмне забезпечення систем»; кваліфікація – «інженер-программіст»

Наукові інтереси: інформаційні технології, системи автоматизованого проектування, адитивні технології (3D-друк)

Членство в радах, дорадчих та консультативних органах: Член Вченої ради університету, Голова Вченої ради факультету, член асоціації технологів-машинобудівників України

Email: agromovoy@ztu.edu.ua

Кабінет: 327

Освітні програми
Наукова робота

Науковці кафедри працюють над фундаментальними та прикладними дослідженнями за пріоритетними напрямами в сфері інформаційних технологій, електроенергетики та робототехніки. На кафедрі функціонують наукові шкіл під керівництвом Заслуженого діяча науки і техніки України, д.т.н., проф. Безвесільної О.М. та д.т.н., доц. Кириловича В.А.

Під керівництвом завідувача кафедри Ткачука Андрія виконються держбюджетні науково-дослідні роботи різних сфер спрямування, в т.ч. і військової та енергетичної. До виконання задач проєктів долучаються не лише науковці, а й студенти та аспіранти різних спеціальностей Житомирської політехніки.

Досягнення студентів

Студенти постійно беруть участь у конкурсах студентських наукових робіт, олімпіадах та різноманітних хакатонах.

 

Науковий гурток "Автоматизація та мехатроніка"

Гурток створено для сприяння творчої діяльності студентів кафедри у найбільш популярних напрямах розвитку автоматизації в рамках промислової революції Індустрія 4.0. Об'єднує зусилля студентів та викладачів навколо практичних питань та розробок в сферах промислової та мобільної робототехніки, вбудованих систем управління та мікроконтролерів, систем ком'ютерного зору, елементів штучного інтелекту, промислового інтернету речей (IoT), прикладного програмування мікропроцесорних та комп'ютерних систем та інш.

Дитячий гурток "Робототехніка"

Обласний Центр дитячої та юнацької творчості разом із кафедрою робототехніки, електроенергетики та автоматизації ім. проф. Б. Б. Самотокіна запрошують дітей віком від 7 до 15 років  на гурток "Робототехніка".

На заняттях діти знайомляться із робототехнікою та навчаються створювати мобільних роботів та “розумні системи”. Заняття проходять на базі Державного університету "Житомирська політехніка" в Центрі автоматизації та робототехніки. Керівник гуртка - асистентка кафедри Марія Гриневич.

Міжнародна робота

Кафедра проводить активну роботу в рамках міжнародної співпраці із провідними закордонними університетами: Технічний університет м. Ліберець (Чехія), Технологічний університет Лулео (Швеція), Технічний університет м. Софія (Болгарія), Університет країни Басків (Іспанія) та інші.

Гаранти освітніх програм та викладачі кафедри акттивно використовують досвід закордонних ЗВО у формуванні освітніх компонент навчального плану підготовки фахівців випускових освітніх програм кафери.

Міжнародна діяльність реалізується у формі проведення міжнародних інтернет-конференцій, читання лекцій та вебінарів в університетах-партнерах, під час проходження стажування навчально-педагогічних працівників, в рамках участі в міжнародних програмах обміну викладачів та студентів.

Кар'єра

Щороку кафедра проводить круглі столи з представниками роботодавців та випускниками щодо обговорення та вдосконалення освітніх програм зі спеціальностей 151 «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» та 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». 

До розробки та вдосконалення освітньо-професійних програм кафедри та до подальшого їх вдосконалення залучені представники провідних підприємств Житомирського регіону: ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна», ДП «Євроголд Індестріз ЛТД», АТ «Житомиробленерго», ТОВ «Магія комфорту», ПрАТ «Коростенський завод МДФ», ДП «Житомирський бронетанковий завод», ПАТ «Житомирський маслозавод» — компанія «Рудь», ТОВ СП «АТЕМ-ФРАНК», ТОВ «Житомир-Агробудіндустрія», ТОВ «Пак-трейд», ПП «Катарх», ПП «Кватрон-Плюс» та інші. Студенти мають можливість проходити практику на вказаних підприємства з метою майбутнього працевлаштування.

Контакти


Адреса

10005, Україна, м. Житомир,
вул.Чуднівська, 103

Зв'язок
Соціальні мережі