UA / EN
Кафедра механічної інженерії

Про кафедру


Про кафедру


Історія кафедри механічної інженерії бере свій початок з 1971 року, коли була створена кафедра технологій машинобудування, що було продиктовано тогочасною необхідністю підготовки фахівців-машинобудівників для забезпечення розбудови важливих бюджетоутворюючих підприємств області. Продовжуючи свою історичну роль у розвитку промисловості нашої області, на сьогодні кафедра, з однієї сторони, продовжує готувати фахівців-машинобудівників з акцентом на задоволення потреб виробничих підприємств, з іншої – здійснює наукові роботи в напрямі розробки та впровадження нових технологій машинобудування, прогресивних конструкцій інструментів та верстатів, адитивних технологій, застосування сучасних CAE систем для наукових та інженерних задач.

Нині кафедра готує інженерів-технологів та інженерів-конструкторів за спеціальностями 131 «Прикладна механіка» та 133 «Галузеве машинобудування». Високу конкурентоздатність випускників на ринку праці кафедра забезпечує за рахунок впровадження нових сучасних освітньо-професійних програм, впровадження результатів наукової роботи в освітній процес, співпраці із стейхолдерами-роботодавцями.

завідувач кафедри
Олександр Мельник
к.т.н., доцент

завідувач кафедри

Науковий ступінь: к.т.н.

Вчене звання: доцент

Освіта: «Обладнання хімічних виробництв та підприємств будівельних матеріалів», кваліфікація – «Інженер-механік».

Наукові інтереси: композиційні матеріали; комп’ютерне імітаційне моделювання конструкцій та процесів у машинобудуванні, адитивні технології, дослідження процесів механічної обробки матеріалів

Членство в радах, дорадчих та консультативних органах: член Вченої ради факультету

Email: o.l.melnyk@ztu.edu.ua

Кабінет: 416а

Освітні програми
Наукова робота кафедри

Кафедрою проводиться значна наукова робота, основними напрямками якої є дослідження процесів лезової обробки, проектування прогресивних інструментів для лезової обробки, комп'ютерне імітаційне моделювання процесів та конструкцій в машинобудуванні

Науково-дослідницька робота реалізується через:

•        фундаментальні наукові дослідження за темами, що фінансуються з державного бюджету МОН України;

•        госпдоговірні роботи з машинобудівними підприємствами України;

•        підготовці дисертаційних, магістерських кваліфікаційних робіт і дипломних проектів здобувачів освітніх та наукових ступенів.

Міжнародна робота кафедри

Міжнародна діяльність кафедри механічної інженерії спрямована на встановлення контактів і розвиток співробітництва із зарубіжними навчальними закладами, організаціями та установами з метою:

-        гармонійної інтеграції у європейську та світову систему вищої освіти, удосконалення навчального процесу згідно сучасних вимог;

-        підвищення кваліфікації, обміну професійним досвідом та зростання наукового рівня викладачів кафедри;

-        організації та забезпечення міжнародної академічної мобільності викладачів та студентів;

-        пошуку перспективних напрямів спільних наукових досліджень та впровадження наукових здобутків у різних сферах діяльності.

Досягнення студентів

Студенти кафедри механічної інженерії беруть участь в конкурсах студенських наукових робіт та в змаганнях прикладних інженерних наук

Кар'єра

Серед одних з найбільших стейкхолдерів-роботодавців для випускників освітніх програм кафедри можна назвати такі підприємства як: ТОВ "ЮККА ЛТД"; ТОВ «Житомир-АБІ»; Черняхівське підприємство Danico Ltd; Eurogold Industries Ltd; Завод «Обербетон»; Житомирський картонний комбінат; Завод металоконструкцій «Укрсталь Житомир» та інші. 

Активна співпраця кафедри з стейкхолдерами-роботодавцями серед іншого відображається у формуванні бази практик, потенційних місць працевлаштування, а також участі провідних спеціалістів підприємств у розробці освітньо-професійних програм підготовки студентів

Лабораторія мехатроніки

Наша гордість – створена на факультеті студентська лабораторія MechLab, де студенти займаються відновленням верстатів, робототехнічних комплексів та систем, розробляють принтери для 3D-друку.

Науковий гурток «Сучасні технології матеріалізації виробів»

Гурток створено для сприяння творчої діяльності студентів кафедри у найбільш популярних напрямах розвитку автоматизації в рамках промислової революції Індустрія 4.0. Об'єднує зусилля студентів та викладачів навколо практичних питань та розробок в сферах промислової та мобільної робототехніки, вбудованих систем управління та мікроконтролерів, систем ком'ютерного зору, елементів штучного інтелекту, промислового інтернету речей (IoT), прикладного програмування мікропроцесорних та комп'ютерних систем та інш.

Гурток покликаний об'єднати людей з цікавими ідеями та реалізаціями, спільними зусиллями задля набуття та розвитку практично-важливих та перспективних навичок в межах спеціальності. Допомогти учасникам у досягненні власної мети у навчанні та самореалізації.

Активні учасники гуртка не один раз ставали призерами престижних конкурсів з власними розробками, проходили закордонне стажування у провідних вузах Європи за програмами, ідентичними актуальним напрямкам діяльності гуртка. 

Постійними учасника гуртка є викладачі кафедри, які мають значний досвід у науково-організаційній, виробничій та міжнародній діяльності. Автори патентів на винаходи, керівники переможців престижних конкурсів та призерів всеукраїнських олімпіад, розробники технічних рішень та дослідних зразків для промисловості, сертифіковані міжнародними та вітчизняними компаніями спеціалісти.

Контакти


Адреса

10005, Україна, м. Житомир,
вул.Чуднівська, 103

Соціальні мережі