UA / EN
Кафедра теоретичної та прикладної лінгвістики

Про кафедру


Про кафедру


Кафедра теоретичної та прикладної лінгвістики здійснює підготовку бакалаврів філології за освітньо-професійною програмою «Філологія (прикладна лінгвістика)» (галузь знань 03 «Гуманітарні науки», спеціальність 035 «Філологія», спеціалізація 035.10 «Прикладна лінгвістика»). Кваліфіковані філологи-прикладні лінгвісти здатні розв'язувати проблеми автоматичного (машинного) перекладу, автоматизованого анотування та індексування документів, лінгвістичного забезпечення роботи інформаційних систем, автоматизованої обробки текстової інформації, проблеми лінгвістичного забезпечення автоматизованих систем управління, автоматизованого аналізу (розпізнавання) й синтезу тексту тощо.

Кафедра забезпечує викладання кількох іноземних мов: англійської (основна іноземна мова), німецької (друга іноземна), французької (третя іноземна) та на додаткових умовах за вибором студентів – польської, чеської, турецької, китайської; класичних і сучасних лінгвістичних дисциплін, таких як комп’ютерна, корпусна та квантитативна лінгвістика, медіалінгвістика, теоретичні й прикладні аспекти мовознавства, теоретичні й прикладні аспекти машинного, автоматизованого й традиційного перекладу, лінгвістичні й лінгвокомп’ютерні аспекти рекламних і PR-технологій, інформаційні лінгвотехнології у ЗМІ тощо.

завідувач
Людмила Могельницька
кандидат філологічних наук, доцент

завідувач

Науковий ступінь: кандидат філологічних наук

Вчене звання: доцент

Освіта: спеціаліст з англійської і німецької мов та зарубіжної літератури

Наукові інтереси: лінгвокогнітивістика, комунікативістика, дискурсологія

Членство в радах, дорадчих та консультативних органах: член журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України; редактор Збірки матеріалів щорічної Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, магістрантів, аспірантів «Current Trends in Young Scientists’ Research»; офіційний опонент дисертацій на здобуття ступеня кандидата наук; член Вченої ради університету, член Вченої ради факультету

Email: kim_vlf@ztu.edu.ua

Кабінет: 412

Освітні програми
Міжнародна робота

Міжнародне співробітництво кафедри спрямоване на обмін досвідом, участь у спільних освітніх і наукових проєктах, сприяння інтеграції наших студентів у світовий контекст.

Співпраця у галузі освіти реалізується через міжнародне стажування, обмін гостьовими лекціями, програми академічних обмінів, розробку спільних навчальних курсів, організацію та проведення міжнародних науково-практичних конференцій.

Наукова робота

Наукова робота кафедри проводиться у рамках загальнокафедральної теми “Сучасні філологічні студії: теоретичні та прикладні аспекти” та зорієнтована на поєднання дослідницьких інтересів викладачів з потребами формування професійної компетенції майбутніх прикладних лінгвістів. Надається перевага міждисциплінарним дослідженням: психолінгвістиці, корпусній лінгвістиці, інтермедіальним та інтертекстуальним дослідженням, перекладознавству, дискурсології.

Результати наукових розвідок викладачів та студентів кафедри теоретичної та прикладної лінгвістики висвітлюються в публікаціях у періодичних наукових виданнях, що включені до переліку фахових видань України та закордону, до наукометричних баз, зокрема Scopus, Web of Science Core Collection, Copernicus. За останні три роки викладачами кафедри опубліковано більше 300 праць та оприлюднено здобутки на більше ніж 50 науково-практичних конференціях

Досягнення студентів

Прикладні лінгвісти є активними учасниками життя університету та кафедри. Наші студенти старанно опановують свій фах, вивчаючи три іноземні мови та інформаційні технології, що дозволяють автоматизувати роботу філолога. 

Здобувачі освіти долучаються до розробки науково-дослідних тем кафедри, до укладання Генерального регіонального анотованого корпусу української мови, до проведення лінгвістичних досліджень, до участі в національних та міжнародних освітніх та наукових проєктах тощо.

Кар'єра

Випускники кафедри теоретичної та прикладної лінгвістики мають можливість широкого спектру працевлаштування завдяки багатовекторному спрямуванню освітньої програми підготовки фахівців ОП «Філологія (прикладна лінгвістика)»: лінгвіст-програміст, перекладач, редактор перекладів, транскреатор, редактор ЗМІ, коректор, копірайтер, термінолог, технічний письменник, розробник веб-сайтів, контент-менеджер, менеджер проектів, інженер з якості програмного забезпечення, тестувальник програмного забезпечення тощо.

Контакти


Адреса

10005, Україна, м. Житомир,
вул.Чуднівська, 103

Соціальні мережі